Prishtinë: Dy të arrestuar, lëshuan dronin në qiell pa leje

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar dy persona në rrugën “Luan Haradinaj” në kryeqytet, të cilët kishin lëshuar një dron pa leje.

“Dy të dyshuar meshkuj K-Shqiptar kanë manipuluar me një dron pa leje përkatëse nga aviacioni civil . Të dyshuarit janë shoqëruar në stacion policor  dhe pas intervistimit, me urdhër të prokurorit janë liruar, ndërsa rasti shkon në procedurë të rregullt”, thuhet në raport. /Indeksonline/

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*